Pojemnik lokciowy

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od projekcie i charakteru potrafią być przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie może być znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza a nie potrafi żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w możliwość ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim kroku produkcji, zarówno w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych że istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do naturalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.