Zimny napoj na lato

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na dobre napoje tego rodzaju. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o nauczyć się wydawać je jednemu. Jest wówczas nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale i większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można dostać o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najtańszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, smaczny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można używać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na wszystkim stoisku. Dobrym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna forma będzie pozytywnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe materiały to ciągle nie wszystko. Trzeba posiadać prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje sporo takich wyników oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi nasze pragnienia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale jeszcze na dowód do wykonywania mrożonej kawy.